Pendarovski: Kuptoj që Siljanovska kishte disa situata të palakmueshme

Pendarovski: Kuptoj që Siljanovska kishte disa situata të palakmueshme

Kandidati presidencial Stevo Pendarovski njoftoi sonte se ishte i zhgënjyer me procedurën e kundërkandidatets Gordana Siljanovska Davkova të mos shfaqet në debatin “Karrige e nxehtë” në TV Telma, përcjell FLAKA.

“Vërtetë kam mbetur i zhgënjyer kur kam dëgjuar se kundërkandidati im Siljanovskës nuk u paraqit në debatin “Karrigja e nxehtë” në TV Telma. Besoja se së paku në terma të debateve do të tregonte një kulturë të ndryshme politike nga ajo VMRO-DPMNE, një kulturë e arratisjes nga konfrontimet publike me gazetarët me mendje kritike. Unë e kuptoj se në ditët e kaluara, kolegja kishte disa situata të vështira dhe bëri gafe, por ikja nga intervistat nuk është e drejtë. Nga ana tjetër, e kam pranuar këtë debat dhe ju mund ta shihni atë. Premtoj se si president do të jem gjithnjë në dispozicion për mediat dhe qytetarët”, shkroi Pendarovski. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 16 Prill, 2019 21:26

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.