Pendarovski për reagimin ndaj Apasiev: Me vetëdije u futa në atë punë të padëgjuar!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 30 Korrik, 2022 21:49

Pendarovski për reagimin ndaj Apasiev: Me vetëdije u futa në atë punë të padëgjuar!

Presidenti Stevo Pendarovski në një intervistë për të përjavshmen “Focus” thotë se nuk i vjen keq për reagimin e ashpër të fundit ndaj liderit të së Majtës, Dimitar Apasiev, përcjell FLAKA.

“Unë me shumë vetëdije kam hyrë në një koment për atë të padëgjuar, jo vetëm ndaj meje, por ndaj një institucioni. Mund të kisha thënë – nuk po komentoj, le t’i shërbejë nderit. Por në këtë rast nuk po flasim për një qytetar të thjeshtë. Unë, si politikanët e tjerë, në përditshmëri, në rrjetet sociale më thërrasin çdo ditë me shprehje të ndryshme përçmuese, mallkime. Mirëpo, është një gjë që një qytetar-privat ta bëjë këtë dhe është krejtësisht ndryshe kur ke një deputet që pretendon të jetë nesër në pushtet. Nëse i drejtohet në mënyrë të tillë institucioneve dhe bërtet në çdo të dytën njoftim publik se do t’ju thermë, varim, pushkatojmë, çfarë do të bëjë nga pozita e pushtetit? Desha të paralajmëroj se është një praktikë shumë e rrezikshme”, thekson Pendarovski.

Pasi Apasiev e shau Pendarovskin, ai përdori fjalë të tilla si psikopat, njollë dhe thartirë për liderin e së Majtës, gjë që ngriti debat nëse ky reagim ndaj provokimit ishte i përshtatshëm. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 30 Korrik, 2022 21:49