Pendarovski për Zaevin: Është çështje muajsh kur do të largohet nga politika

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 22:04

Pendarovski për Zaevin: Është çështje muajsh kur do të largohet nga politika

Shefi i shtetit, Stevo Pendarovski sonte në ClickPlus ka treguar se disa herë ka biseduar me kryeministrin dhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev rreth shkaqeve për dorëheqjen.

Sipas tij, motivet dhe shkaqet për dorëheqjen e tij nuk janë vetëm politike, por thellë personale.

“Unë mendoj se pavarësisht deklaratave të fundit prej mbrëmë se ai do të qëndrojë edhe një periudhë, unë mendoj se largimi i tij nga politika është çështje muajsh”, tha Pendarovski./TV21

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 22:04

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...