Pendarovski takohet me Buffon, portierin legjendar të Italisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 23:07

Pendarovski takohet me Buffon, portierin legjendar të Italisë

Presidenti i shtetiti, Stevo Pendarovski gjithashtu po e ndjek ndeshjen Maqedoni e Veriut-Itali, në kuadër të kualifikimeve në Euro 2024, përcjell TV21.

Pendarovski ka shpërndarë një fotografi nga stadiumi “Arena Todor Proeski” në Shkup, ku shihet bashkë me legjendën e futbollit italian, portierin Gianluigi Buffon. “Përshëndetje sportive me Gianluigi Buffon. Le të fitojë më i miri”, shkruan Pendarovski.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 23:07
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.