Pendarovski takohet me Vuçiqin dhe Ramën!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:15

Pendarovski takohet me Vuçiqin dhe Ramën!

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ky takim siç ka njoftuar Pendarovski është realizuar në margjinat e Samitit për ndryshimet klimatike.

Pendarovski është takuar edhe me kryeministrin e Kanadës, Justin Trudeau, princin e dytë të Monakos, kryeministrin e Irlandës, Micheal Martin dhe kancelarin e Austrisë, Aleksandar Shalenberg.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:15
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.