Pendarovski takohet me Vuçiqin dhe Ramën!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:15

Pendarovski takohet me Vuçiqin dhe Ramën!

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ky takim siç ka njoftuar Pendarovski është realizuar në margjinat e Samitit për ndryshimet klimatike.

Pendarovski është takuar edhe me kryeministrin e Kanadës, Justin Trudeau, princin e dytë të Monakos, kryeministrin e Irlandës, Micheal Martin dhe kancelarin e Austrisë, Aleksandar Shalenberg.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 22:15

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...