Pep Guardiola me fjalë të mëdha për Interin: Janë sërish kandidat për të luajtur në finale

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 22:58

Pep Guardiola me fjalë të mëdha për Interin: Janë sërish kandidat për të luajtur në finale

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, beson se Interi është një kandidat për finalen e Ligës së Kampionëve për sezonin 2023/24, duke i lavdëruar edhe për fitoren e madhe në derbi ndaj Milanit.

Guardiola foli për mediat të hënën në prag të ndeshjes së fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezda.

Kjo është ndeshja e parë e Manchester Cityt si kampion evropian në fuqi pas fitores 1-0 kundër Interit në finalen e Stambollit qershorin e kaluar.

Kur u pyet për kujtimet e tij nga fitorja ndaj Nerazzurrëve, Guardiola u përgjigj: “Nuk e kam parë ndeshjen. Aspak, shikoni çfarë ndodhi me ekipin që mundëm. Liga italiane, derbi i fituar 5-1”.

“Kisha ndjenjën se ishte një ekip tepër i fortë. Ata e dëshmojnë këtë, një ndeshje e ngushtë ishte. Fati ishte nga ne. Ndjenja më parë, sa i vështirë ishte Interi, një kandidat për të qenë sërish atje. Më pëlqen të mund skuadra të ndryshme, finalja ishte konkurruese”, ka thënë Guardiola.

Interi siguroi një fitore me rezultat 5-1 kundër rivalëve të qytetit Milanit të shtunën dhe është lider në Serie A me 12 pikë në katër ndeshje.

Asnjë ekip tjetër italian nuk i ka fituar të katër ndeshjet hapëse të sezonit këtë sezon.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 22:58
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.