Përballja e katërt pa fitues dhe gola në “Katar 2022”

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 19:46

Përballja e katërt pa fitues dhe gola në “Katar 2022”

Nuk ka fitues në sfidën mes Uruguait dhe Koresë së Jugut, me të dyja skuadrat që dhuruan “shoë” por pa mundur ta gjenin golin.  Të dyja kombëtaret provuan të gjenin rrjetën, me rastet që shkonin nga njëra portë në tjetrën, por goli ishte ai që i mungoi kësaj sfide. Uruguaji pati më shumë nga loja, por nuk arriti t’i konkretizonte rastet e shënuara.

Një rast që ia vlen të veçohet ishte goditja nga jashtë zonës e Fede Valverdes që përfundoi në shtyllë.

Kështu të dyja ato ndodhen me nga një pikë në grupin H dhe kështu do t’i duhet të bëjnë llogaritë pas përfundimit të sfidës mes Portugalisë dhe Ganës.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 19:46

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...