Përgatituni për muajin e nxehtë të futbollit elitar

Përgatituni për muajin e nxehtë të futbollit elitar

Muaji gusht do të jetë i “rezervuar për futbollin elitar evropian, përfshi këtu edhe sfidat e finaleve te Kupave dhe sfidave eliminatore, përcjell lajmi.net.

Pas tre ditësh, luhet finalja e Play Off të Championship mes Fulham – Brentford, për të vazhduar me ndeshjet e Ligës së Evropës dhe Ligës së Kampionëve.

Kalendari sportiv i gushtit:

1 gusht: Finalja e Kupës FA

4 gusht: Finalja e Play Off në Championship

5 gusht: 1/16 në Ligën e Evropës

6 gusht: 1/16 në Ligën e Evropës

7 gusht: 1/16 në Ligën e Kampionëve

8 gusht: 1/16 në Ligën e Kampionëve

9 gusht: Shorti për raundin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve

10 gusht: Shorti për raundin e parë kualifikues në Ligën e Evropës

11 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Evropës

12 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

13 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

14 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

15 gusht: Çerekfinalja e Ligës së Kampionëve

16 gusht: Gjysmëfinalja e Ligës së Evropës

17 gusht: Gjysmëfinalja e Ligës së Evropës

18 gusht: Gjysmëfinalja e L.K, raundi i parë kualifikues i L.K.

19 gusht: Gjysmëfinalja e L.K, raundi i parë kualifikues i L.K.

21 gusht: Finalja e Ligës së Evropës

23 gusht: Finalja e Ligës së Kampionëve

26 gusht: Raundi i dytë kualifikues në Ligën e Kampionëve

27 gusht: Raundi i parë kualifikues i Ligës së Evropës

31 gusht: Shorti i raundit të dytë kualifikues të E.L dhe raundit të tretë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 1 Gusht, 2020 20:27

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.