Përplasje mes kreut të Gostivarit, Taravari dhe kryetarit të degës së BDI-së në Gostivar, Xhaferi

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Shtator, 2022 22:49 Updated

Përplasje mes kreut të Gostivarit, Taravari dhe kryetarit të degës së BDI-së në Gostivar, Xhaferi

Në një paraqitje live gjatë emisionit “Rruga Drejtë” kryetari degës së BDI-së në Gostivar hodhi akuza për punësime partiake në komunën e Gostivarit.

“Sipas raportit të transparences për vitin 2022 komuna e Gostivarit rradhitet në vendin e 65, si pasojë e kësaj nuk kemi as një informacion të funksionimit të sektorëve në komunë”, tha Valdet Xhaferi.

Ai akozoi kryetarin e Gostivarit për nepotizëm.

Ndërsa Arben Taravari u shpreh se qytetari flet në ditën e votimeve, duke aluduar në rezultetet e fundit, ku BDI humbi këtë komunë. Ndërsa sa i përket punësimeve familjare Taravari tha: Punësime familjare në Gostivar ka më pak se çdo komunë tjetër që udhëhiqet nga BDI-ja. /Alsat.mk

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Shtator, 2022 22:49 Updated