Pesë faktet që nuk i keni ditur për Sylvester Stallone

Pesë faktet që nuk i keni ditur për Sylvester Stallone

Sylvester Stallone ështyë një prej aktorëve të filmave që pëlqehet nga të gjithë. Emri i plotë i aktorit është Maykl Silvestr Stallone Gardentsio.

Ai ka lindur në 6 korrik të vitit 1946 në New York City. Babai i Stallone ishte një berber, një emigrant nga Italia dhe nëna e tij, vajza e një avokati nga Uashington.

Më poshtë po ju tregojmë disa fakte nga jeta e Stallone që nuk i keni ditur.

 
 
Stallone ka shkruar një novelë
 
Sylvester Stallone ndoqi kolegjin në Zvicër
 
Sylvester Stallone i është ofruar roli kryesor në “Beverly Hills Cop”
 
Arnold Schwarzenegger dikur mashtroi Sylvester Stallone me një bombë false në zyrë
 
Sylvester Stallone dëshironte të krijonte një perandori puding-u
 
Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 25 Qershor, 2020 23:16

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.