Pianistja Mimoza Keka pjesë e iniciativës “Evropa për Ukrainën”

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 19 Prill, 2022 23:01

Pianistja Mimoza Keka pjesë e iniciativës “Evropa për Ukrainën”

Pianistja jonë Mimoza Keka do të jetë pjesë e grupit të muzikantëve prej 50 vende evropiane të cilët do të marrin pjesë në incizimin e kompozimit original të Amelia Rej, “Duar në zemra”.

Kënga është në kuadër të iniciativës “Evropa për Ukrainën”, si gjest i solidarizimit me këtë vend dhe do të publikohet në Ditën e Kushtetutës së Ukrainës -28 qershor.

“Njëjtë si SHBA-ja për Afrikën nxiti shpresë për të ardhme më të mirë kur kompozimi „We Are The World” ishte publikuar në vitin 1985, përmes ‘Duar në zemra'(„Hands in Hearts”) ‘Evropa për Ukrainën’ e inspiron premtimin për bashkësi më të fuqishme, duke e mbështetur dashurinë drejt fqinjit”, thonë organizatorët.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 19 Prill, 2022 23:01
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.