Pica të vogla, të gatshme në çast

Pica të vogla, të gatshme në çast

Përbërësit:

½ filxhan salcë domatesh;
– parmezan të grirë në rende;
– pak piper;
– pak kripë;
– 1 lugë e vogël spec të kuq të grirë imët;
– pak rigon;
– mozzarella të grirë në rende;
– sallam të thatë pikante;
– tortilë.

Përgatitja:

Nxehni furrën në 220 gradë Celsius dhe lyeni me vaj kallëpet nga mafina.

Pritni rrathë nga tortila dhe qitni në kallëp.

Shtoni salcën e domates në secilën prej tyre, qitni mozzarella dhe me sallam aromatizoni.

Piqni 10 – 12 minuta.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 21 Tetor, 2019 23:24

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

SONDAZHI

A do të votonit një parti të etnitetit tjetër ?

View Results

Loading ... Loading ...