Plani “B” i Real Madridit nëse Mbappe refuzon t’u bashkohet

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Dhjetor, 2023 22:29

Plani “B” i Real Madridit nëse Mbappe refuzon t’u bashkohet

Real Madrid ka vendosur një afat për të cilin Kylian Mbappe duhet t’i përgjigjet ofertës së tyre dhe ka përgatitur një opsion alternativ.

Francezi ka qenë një objektiv kryesor për Los Blancos që nga ditët e tij te Monaco dhe megjithatë pikërisht kur u duk sikur ishte në prag të bashkimit, ai qëndroi në PSG.

Në një fazë, fituesi i Kupës së Botës ishte vendosur të nënshkruante në një transferim të lirë, por përfundoi një kthesë të madhe duke nënshkruar një marrëveshje të re në Parc des Princes.

Kjo kontratë zgjat deri në qershor 2024 (me opsionin e një viti shtesë) dhe nuk ka shenja që Mbappe të vazhdojë përsëri.

Sipas AS, Reali do të kërkojë të përshpejtojë planet për nënshkrimin e tij më 1 janar kur të fillojë viti 2024 për sa kohë që Mbappe nuk nënshkruan një marrëveshje të re.

Raportimi shton se Los Blancos planifikojnë të kontaktojnë nënën e Mbappes, Fayza Lamari, e cila është përgjegjëse për të gjitha kontaktet e tij, në atë datë të lartpërmendur.

Ata do t’i komunikojnë rrethit të Mbappes se ai ka 15 ditë për t’iu përgjigjur propozimit dhe beson se është më se e mjaftueshme që ai të marrë një “pozicion përfundimtar”.

Klubi nuk do të merret me marrëveshje verbale dhe në vend të kësaj do të dërgojë dokumentet zyrtare.

Nëse Mbappe nuk tregon shenja pozitive, Reali do të përqendrohet te sulmuesi i Manchester City, Erling Haaland dhe do të përpiqet ta tundojë atë që t’i bashkohet Jude Bellingham në Santiago Bernabeu.

Dëshira e Haaland për të luajtur në të gjitha ligat kryesore evropiane është e dokumentuar mirë dhe norvegjezi vazhdon të jetë me interes për Realin. /Telegrafi/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Dhjetor, 2023 22:29

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare