Policia zbulon një furgon plot me migrantë

Policia zbulon një furgon plot me migrantë

Policia e Maqedonisë zbuloi kontrabandë të migrantëve në autostradën Kumanovë-Tabanovc, përcjell FLAKA.

Më 08.11.2019 në orën 07:45 në autostradën Kumanovë – Tabanovc, afër mbikalimit, oficerët e policisë nga Njësia e Mbikëqyrjes Kufitare Sopot vunë re një furgon Volkswagen, me targa të Shkupit, duke ndaluar pasagjer. Policët gjatë inspektimit zbuluan se ishin gjashtë migrantë, tre prej tyre nga Pakistani, dy nga Afganistani dhe një nga Irani, të cilët u arrestuan dhe u janë dorëzuar oficerëve të policisë nga SPB e Kumanovës për procedura të mëtejshme”, informojnë nga MPB.

Merren masa për zbardhjen e plotë të rastit. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 9 Nëntor, 2019 20:41

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.