Pompeo siguron Maqedoninë Veriore: SHBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

Pompeo siguron Maqedoninë Veriore: SHBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo përmes në postimi në Twiter ka përshëndetur vendimin e BE-së për hapjen e negociatave për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore.

Po ashtu Pompeo ka siguruar këto dy vende se ShBA-ja do të mbeten partneri i tyre në çdo hap të rrugës.

“Ne mirëpresim vendimin për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës”, shkruan Pompeo në llogarinë e tij në Twiter.

 
 
Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 26 Mars, 2020 21:51

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.