“Populli kuqezi është zgjuar”/ Meta publikon pamje nga manifestimi i djeshëm

Desk
By Desk March 3, 2020 20:39

“Populli kuqezi është zgjuar”/ Meta publikon pamje nga manifestimi i djeshëm

Përmes një postimi në Facebook, presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar pamje nga manifestimi i mbrëmjes së shkuar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

 
 
 
 
 

“Demokracia nuk rrezikohet kur populli ngrihet në mbrojtje të Kushtetutës, por kur pushteti, me anë të ligjeve antikushtetuese dhe antipopullore, kërkon të shtypë vullnetin e popullit, të drejtat e qytetarëve dhe të drejtat e tyre kushtetuese. POPULLI KUQEZI ËSHTË ZGJUAR! 🇦🇱 #PërKushtetutën🇦🇱 #PërRepublikën🇦🇱 #PërShqipërinë🇦🇱 #PërKombin🇦🇱”, shkruan Meta përkrah videos.

 
 

Top Channel

Desk
By Desk March 3, 2020 20:39