“Porsche 911 Turbo” në fazën e fundit të testimit

“Porsche 911 Turbo” në fazën e fundit të testimit

“Porsche” do të prezantojë premierën e modeleve “911 Turbo” dhe “911 Turbo S” në panairin e ardhshëm të veturave në Gjenevë.

Pas kamuflimit të plotë të prototipave të parë të modelit “Porsche 911 Turbo”, të parë në fillim të vitit 2018, lentet e kamerës së fundmi kanë kapur një prototip testues të Porsche 911 më të fuqishëm nga Seria 992, e cila do të paraqitet para audiencës në Gjenevë nga data 5 deri më 15 mars, transmeton “KP”.

Tashmë dihet se “Porsche 911 Turbo”,  i ri do të ketë një motor të ri 6.8 litra me 6 cilindra që prodhojnë mbi 650 kuaj fuqi.

Potenciali i motorit do të jetë i mjaftueshëm që “992 Turbo S” të arrijë 100 km në orë për më pak se tre sekonda.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 9 Shkurt, 2020 23:24

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.