Presidenti Pendarovski u takua me Priben

Presidenti Pendarovski u takua me Priben

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pasur takim me Rajnhard Pribe, ish drejtor në Komisionin Evropian dhe udhëheqës i grupit të ekspertëve për çështje sistemore në sferën e sundimit të së drejtës.

Në takim, siç ka njoftuar kabineti i presidentit, Pribe e ka njoftuar Pendarovskin me angazhimet rrjedhëse dhe planet.

Ish drejtori i KE-së ka theksuar rëndësinë e sundimit të së drejtës në procesin e eurointegrimeve, theksohet në komunikatë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 11 Shtator, 2019 19:25

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.