Procedohet penalisht kryetari i PD-së në Librazhd

Desk
By Desk 2 Prill, 2019 19:39

Procedohet penalisht kryetari i PD-së në Librazhd

Pas tentativave ditën e sotme për t’i bllokuar rrugën eskortës së kryeministrit Edi Rama, kryetari i PD-së në Librazhd, Bujar Vreto, është proceduar penalisht nga policia.

Mësohet se përveç kryetarit të PD-së janë proceduar penalisht edhe pesë persona të tjerë, simpatizantë të Partisë Demokratike.

Personat e proceduar janë: Arben Kurti, Roland Abazi, Xhevdet Balliu, Florant Vreto dhe Arjanit Leka, shkruan Top Channel.

Protestuesit tentuan t’i bllokojnë lëvizjen eskortës dhe kryeministrit, por policia ndërhyri duke krijuar normalitet në qarkullim.

Mësohet se përveç kryetarit të PD-së janë proceduar penalisht edhe pesë persona të tjerë, simpatizantë të Partisë Demokratike.

Personat e proceduar janë: Arben Kurti, Roland Abazi, Xhevdet Balliu, Florant Vreto dhe Arjanit Leka, shkruan Top Channel.

Protestuesit tentuan t’i bllokojnë lëvizjen eskortës dhe kryeministrit, por policia ndërhyri duke krijuar normalitet në qarkullim.

Desk
By Desk 2 Prill, 2019 19:39