Protestë e punonjësve të filarmonisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Qershor, 2023 19:25

Protestë e punonjësve të filarmonisë

Qëllimi i protestës është sepse ende nuk është ndryshuar vendimi për vendosjen e institucionit të dytë në objektin, i cili, siç theksojnë nga sindikata , është ndërtuar me qëllim për të vetmen orkestër simfonike në vend.

“Para disa javësh kërkuam takim me kryeministrin, por nga Qeveria as nuk iu përgjigjën kërkesës sonë dhe as nuk u angazhuan për ndryshimin e vendimit të dëmshëm. Të punësuarit do të protestojnë sot me instrumente, pavarësisht kushteve atmosferike, nën tenda, të cilat do të vendosen në rrugën para Qeverisë.”, informojnë nga sindikata.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Qershor, 2023 19:25
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.