Provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri

Desk
By Desk 23 Prill, 2019 22:48

Provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri

Këtë bukë të butë akoma nuk e keni provuar!

Me siguri që paragjella me kokrra misri do të kënaqë familjen dhe miqtë tuaj…

Përbërësit:

– 1 vezë,
– ¼ e filxhanit gjalpë të shkrirë,
– 240 g kokrra të plota misri të llojit “sheqer”,– 220 g miell misri,

– 240 g misër të llojit “sheqer”,

– 230 ml jogurt.

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një tepsi dhe përzierjen ngjisheni.

Përzierjen e përftuar qiteni në tepsi dhe piqeni në 170 gradë celsius 45 minuta.

Desk
By Desk 23 Prill, 2019 22:48