Publikohen pamjet e para të “bishës” së Chevrolet-it

Publikohen pamjet e para të “bishës” së Chevrolet-it

Së fundmi janë publikuar pamje të para të prototipit të modelit ‘Corvette C8.R’ nga radhët e kompanisë së automobilave ‘Chevrolet’.

Për sa i përket përformancës, vetura posedon një motor 6.2-litërsh të tipit V8, i cili e bën të aftë atë të arrijë 495 kuaj-fuqi.

Gjithashtu, ajo posedon një ndërrues shpejtësish me tetë mundësi, si dhe potencë për t’i përshkuar 100 km/h për vetëm 3 sekonda.

Mësohet se vetura është e destinuar për vetura, si dhe do ta zëvendësojë modelin më të vjetër, përkatësisht atë ‘C7.R’.

Sidoqoftë, më poshtë mund të gjeni fotografitë e automobilit të garave, të shkëputura nga sekuencat e një videoje.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 23 Korrik, 2019 22:49

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA