Putin dhe Macron zhvillojnë një tjetër bisedë telefonike

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Mars, 2022 15:41

Putin dhe Macron zhvillojnë një tjetër bisedë telefonike

Presidenti rus Vladimir Putin po zhvillon bisedime me homologun e tij francez Emmanuel Macron, raporton televizioni shtetëror rus.

Herën e fundit që dyshja folën, në fillim të kësaj jave, pala franceze tha se nuk kishte pasur asgjë inkurajuese në bisedën e tyre.

Kjo vjen pas bisedës që Putin pati Erdogan, për të cilën raportuam pak më herët, në të cilën lideri turk i kërkoi atij të shpallte një armëpushim në Ukrainë.

Top Channel

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Mars, 2022 15:41
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.