Qeveria pohon se po zhvillohen bisedime, Alternativa mohon

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 22:42

Qeveria pohon se po zhvillohen bisedime, Alternativa mohon

Derisa koalicioni qeverisës pretendon se po zhvillohen bisedime intensive me Alternativën që katër deputetët e saj të forcojnë shumicën parlamentare, partia opozitare e Afrim Gashit i mohon këto informacione, përcjell FLAKA.

“Nuk ka negociata për t’iu bashkuar Alternativës së mazhorancës qeveritare. Të gjitha thashethemet e tjera në opinion janë spekulime dhe tentativa për të bërë presion ndaj Alternativës”, tha për Fokus Orhan Murtezani, zëdhënës i Alternativës.

Ndërkaq, LSDM-ja dhe partnerët e tjerë “më të vegjël” të qeverisë bëjnë të ditur se bisedimet me Alternativën janë në një fazë serioze dhe BDI dhe BESA janë shprehur publikisht të hapur që ajo t’i bashkangjitet ekzekutivit. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 22:42

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....