Rabiot: Me Anglinë vuajtëm shumë

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 11 Dhjetor, 2022 16:32

Rabiot: Me Anglinë vuajtëm shumë

Franca arriti të triumfonte mbrëmjen e djeshme, ndaj Anglisë, pas një përballje jashtëzakonisht të vështirë për “gjelat”.

Pas kësaj fitoreje mesfushori francez, Adrien Rabiot ka folur për mediat franceze, ku komentoi fitoren e arrirë, por dhe kundërshtarin e rradhës që është Maroku.

Mesfushori i Juventusit e konsideroi ndeshjen me Anglinë, si shumë kërkuese dhe shumë të luftuar nga të dy ekipet, ndërsa për përballjen me Marokun në fazën tjetër, Rabiot tha se, ata e meritojnë tërësisht arritjen e tyre.

“Është kapaciteti ynë për qëndrueshmëri, për të vuajtur të gjithë. së bashku, gjë që ka bërë diferencën. Në disa faza të ndeshjes ne vuajtëm. Nuk u dorëzuam kurrë. Dhe pastaj mundëm të shponnim kur ishte e nevojshme. Ishte një ndeshje shumë kërkuese, shumë e luftuar dhe tani jemi shumë të lumtur sepse ne e fitoi dhe nuk ishte e lehtë.

Me Marokun në gjysmëfinale do të jetë një ndeshje historike. Jemi të vetëdijshëm se nëse ata arritën atje, është sepse e meritojnë.

Ne i kemi parë ndeshjet e tyre, ata kanë shumë lojtarë të mirë, edhe ata dinë të vuajnë, nuk do të nënvlerësojmë asnjë, siç kemi bërë deri tani. E rëndësishme është të rikuperohemi mirë sepse kemi luajtur shumë ndeshje dhe lodhja ka filluar të ndjehet”,- deklaroi mesfushori i “bluve”.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 11 Dhjetor, 2022 16:32
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.