Rama me fjalim për Thaçin në OKB: Paramendojeni të arrestohet presidenti juaj pa aktakuzë!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Shtator, 2022 22:56

Rama me fjalim për Thaçin në OKB: Paramendojeni të arrestohet presidenti juaj pa aktakuzë!

Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndër të tjera përmendi raportin e Dick Marty-t, për të cilin tha se është totalisht i pa vend dhe se provat e faktet deri më sot nuk kanë treguar vërtetësinë e tij për akuzat për trafikim organesh nga UÇK.

Ai tha se ish-Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po vuan dënimin padrejtësisht dhe i bëri thirrje OKB-së që të pranojë kërkesën për një raport të ri./21Media

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Shtator, 2022 22:56

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...