Rama nxjerr shifrat e turizmit: Tirana e dyta pas Antalias

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Gusht, 2022 22:21

Rama nxjerr shifrat e turizmit: Tirana e dyta pas Antalias

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptimit për portin e Durrësit.

Pasi foli për investimet, Rama u ndal edhe te turizmi, duke thënë se Shqipëria ka shënuar rritje këtë vit, teksa publikoi edhe shifrat.

Kryeministri tha se nëse hedhim sytë sot dhe shohim Malin e Zi, ku kanë rrogat më të larta në rajon, duhet të kuptojmë se gjithçka nisi nga “Port of Monte Negro”.

Ai theksoi gjithashtu se në këtë projekt madhështor shteti shqiptar do të jetë aksioner bashkë me kompaninë investitorë. Sipas tij, do të ishte e paimagjinueshme jo 50 vjet përpara, por edhe 5 vjet përpara që të kishim një investim të tillë në turizëm.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Gusht, 2022 22:21
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.