Rama thotë se do ta çojë në gjykatat gjermane gazetarin e “Bild”-it

Rama thotë se do ta çojë në gjykatat gjermane gazetarin e “Bild”-it

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka vendosur që të nisë një luftë ligjore me gazetarin e gjermanes “Bild”, Peter Tiede, i cili ka publikuar materiale nga dosjet 184 dhe 339 të Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Sot u publikua edhe një audio-përgjim i Ramës me Arben Keshin, drejtor në Ministrinë e Brendshme.

Por kryeministri shqiptar thotë se do ta çojë në gjykatat gjermane gazetarin Tiede, për të parë kush ka të drejtë në këtë histori.

“Kam vendosur ta çoj në gjykatat gjermane këtë gazetar dhe në atë vend të bekuar, ku drejtësia nuk bën lojëra me sekretet hetimore e ku dinjiteti i njerëzve dhe i shteteve respektohet si vlerë e pacenueshme, le të shohim kush është me të drejtën në këtë histori drejtësie të munguar”, shkruan Rama.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 17 Qershor, 2019 21:37

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.