Ramadani: Emigrimi është më i theksuar në pjesën e Pollogut

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 21:53

Ramadani: Emigrimi është më i theksuar në pjesën e Pollogut

Analisti Ismet Ramadani në emisionin “24 Analizë” në Tv 24 tregon se në vitet e 70-ta janë larguar vetëm një apo dy pjestarë nga familja, përcjell FLAKA.

“Fëmijët rrinin në shtëpi dhe më pas në vitet e 80-ta patëm një arratisje për shkak të represionit që ishte bartur nga koha e Jugosllavisë. Pastaj kishte intelektualë që u larguan. Në vitet 90 patëm emancipimin e shqiptarëve dhe më pas patëm një fenomen tjetër. Kanë lindur më pak fëmijë. Kohët e fundit kemi ikje të tërë familjes. Emigrimi është më i theksuar në pjesën e Pollogut”, ka thënë Ramadani. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 21:53
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.