Rastet e para me koronavirus në Strugë, ashpërsohen masat

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 28, 2020 19:04

Rastet e para me koronavirus në Strugë, ashpërsohen masat

Pas tre rasteve të para pozitive me virusin Korona në dy fshatrat e Strugës, Tatesh i Epërm dhe në fshatin Veleshtë, prej të cilëve sot në mëngjes vdiq një grua në moshën 66 vjeçare, para se të transportohej në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, autoritetet lokale njoftuan për masa më rigoroze, për të parandaluar përhapjen e infeksionit.

Nga Spitali i Strugës thanë nuk kanë infektolog dhe se nga sot do të organizojnë një repart të posaçëm për pranimin e pacientëve të dyshimtë.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 28, 2020 19:04