Real akord me Mbappe, do ta paguajë 35 mln euro në vit

Real akord me Mbappe, do ta paguajë 35 mln euro në vit

Nuk është aspak një mister fakti që Kylian Mbappe është objekt dëshirash i Realit të Madridit që në të vërtetë është vënë në ndjekje të tij prej kohësh dhe verën e ardhshme mund ta bëjë ëndrrën realitet edhe pse bisedimet me drejtuesit e Paris Saint Germainit nuk do të jenë aspak të lehta.

Sipas programit ‘El Chiringuito’ në fakt Reali i Madridit ka arritur në një akord me futbollistin për transferimin e tij te Los Blancos ku ai do të përfitojë një pagë prej 35 milionë Eurosh në sezon shifër së cilës i shtohen edhe 5 milionë Euro të tjerë në formën e bonuseve në varësi të titujve që do të fitohen.

Por jo vetëm kaq, gjithnjë sipas asaj që është zbuluar te ky program televiziv, presidenti i Realit të Madridit ka përgatitur edhe një ofertë prej 225 milionë Eurosh për kartonin e Mbappe dhe 50 milionë Euro të tjerë si bonuse për të bindur Paris Saint Germainin të lejojë sulmuesin të kalojë në kryeqytetin francez.

Nëse gjithçka do të rezultojë e vërtetë dhe nëse transferimi i Mbappe do të bëhet realitet, atëherë talenti francez do të bëhet futbollisti më i shtrenjtë në historinë e futbollit botëror dhe do të lërë pas Neymar për të cilin Paris San Zhermeni i pagoi Barcelonës, 222 milionë Euro.

Top Channel

Driton Zenku
nga Driton Zenku 17 Shtator, 2019 18:18

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.