Real Madrid fiton me shumë vështirësi

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:52

Real Madrid fiton me shumë vështirësi

Real Madrid hasi shumë vështirësi, por ia doli të fitojë 2-1 kundër Shakhtar Donetsk, duke u ngjitur në vendin e parë të grupit D me 9 pikë.

Karim Benzema ishte autori i dy golave të fitores për ekipin e Carlo Ancelottit, teksa të dy asistet u dhuruan nga Vinicius Junior.

Ndeshja u zhblllokua pas çerek ore lojë, Benzema dërgoi lehtësisht topin në rrjetë dhe ky ishte goli numër 1000 i “Los Blancos” në kompeticionin e më të mirëve.

Goli numër 100 u shënua nga Di Stefano, Puskas realizoi golin numër 200, Beckham (600), Higuain (700), ndërsa 800 dhe 900 nga Cristiano Ronaldo, transmeton SS.

Real Madrid bëhet i pari klub që arrin shifrën e 1000 golave në Champions League.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:52

09
Dhj
Sherri mes tre personave në Shkup për pak ka përfunduar pa viktima, kur njëri prej...
09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...