Reali mposhti Vallecanon

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Maj, 2023 22:17

Reali mposhti Vallecanon

Real Madrid ia doli të triumfojë 2-1 ndaj Vallecanos së Ivan Balliut, në ndeshjen e vlefshme për La Liga. Los Blancos fituan me mjaft vështirësi, në sfidën që u luajt në Bernabeu.

Ekipi i Ancelottit shënoi në pjesën e parë me Benzeman, duke bërë të mendohet se gjërat do ishin të thjeshta. Miqtë e Vallecanos nuk u dorëzuan dhe vendosën ekuilibrat në fund me De Tomas.

Në fundin e takimit, Rodrygo lëshon një goditje të bukur për t’i dhënë 3 pikë madrilenëve në javën e parafundit të La Liga. Reali renditet në vendin e dytë, Vallecano është e qetë në mesin e tabelës.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Maj, 2023 22:17

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare