Reali po planifikon shitjen e disa futbollistëve vitin e ardhshëm

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 20:57

Reali po planifikon shitjen e disa futbollistëve vitin e ardhshëm

Real Madrid po planifikon një spastrim të madh të lojtarëve të ekipit të parë, sipas AS.

Gjigantët spanjollë do të kursejnë mbi 100 milionë euro duke hequr Gareth Bale, Eden Hazard, Isco dhe Marcelo vitin e ardhshëm.

Luka Jovic dhe Jesus Vallejo gjithashtu mund të largohen pasi Reali kërkon të mbledhë fonde shtesë për yllin e Paris Saint-Germain Kylian Mbappe.

Ndonëse ylli francez mund të transferohet me parametra zero tek ekipi madrilen pasi mbetet pa kontratë nga klubi i tanishëm në verën e ardhshme, kërkesa e pagës javore nga francezi mund të ketë koston e madhe, që do të bënte që skuadra madrilene do të duhet të përgaditet për një mega-kontratë për 22-vjeçarin. /Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 20:57

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...