Reali synon t’ia ‘vjedh’ Milanit yllin e Salzburgut

Desk
By Desk November 14, 2020 20:38

Reali synon t’ia ‘vjedh’ Milanit yllin e Salzburgut

Pas interesimit të Milanit, tani edhe Real Madridi ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Salzburgut, Dominik Szoboszlai, shkruan gazeta spanjolle “AS”.

Fillimisht ka qenë Arsenali që ka shprehur interesim për të, më pas edhe Leizpigu dhe Milani. 20-vjeçari në afatin kalimtar të dimrit mund të largohet për 30 milionë euro.

Hungarezi Szoboszlai ka qenë në formë të përkryer në këtë fillim të edicionit. Formën e mirë të edicionit të kaluar, e ka vazhduar sivjet me pesë gola në 13 ndeshje të zhvilluara për Salzburgun në edicionin e ri, përfshirë katër gola të realizuar në Ligën e Kampionëve. 

Desk
By Desk November 14, 2020 20:38