Rekord në “Katar 2022”, për herë të parë nga viti 1986

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:47

Rekord në “Katar 2022”, për herë të parë nga viti 1986

Më përballjen në mes Brazilit dhe Serbisë, të cilën karriokët e fituan me 2-0, u mbyll raundi i parë i Botërorit në Katar.

Me këtë rast u shënua veçanërisht një moment, përveç dy mrekullive që ndodhën (Japoni dhe Arabia Saudite shënuan fitore ndaj Gjermanisë, respektivisht Argjentinës), ishte disiplina e pabesueshme e futbollistëve, pasi që në 16 ndeshjet e para, nuk pati asnjë përjashtim me karton të kuq.

Madje, duket për mrekulli që në betejat më të rëndësishme gjyqtarët nuk kanë arritur të tregojnë kartona e kuq, edhe pse ka pasur shumë ndërhyrje të rrezikshme.

Kështu që për herë të parë që nga viti 1986, raundi hapës i Kupës së Botës shkon pa pezullim apo pa karton të kuq.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:47

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...