Rita Ora kujton me krenari gjyshin e ndjerë, regjisorin Besim Sahatçiu

Desk
By Desk April 22, 2020 22:56

Rita Ora kujton me krenari gjyshin e ndjerë, regjisorin Besim Sahatçiu

Rita Ora është treguar përherë krenare me prejardhjen e saj, duke e treguar sa herë që i është dhënë mundësia.

Artistja kosovare sot është një prej femrave më të suksesshme në botë dhe e para shqiptare që ka arritur të depërtoj në skenën e muzikës botërore.

Por, përkundër këtij fakti, Rita nuk harron rrënjët e saj dhe familjen të cilët ishin poashtu të suksesshëm dhe kanë lënë gjurmë në artin shqiptar.

Rita është mbesa e Besim Sahatçiut, një ish-regjisor dhe skenarist i suksesshëm, që këngëtarja e kujtoj me krenari edhe së fundi.

“Ky është gjyshi im. Një regjisor mahnitës i filmit, me atë cigaren e tij në dorë, çfarë legjende”, ka shkruar Rita në fotografin e publikuar.

Desk
By Desk April 22, 2020 22:56