Rivotim në Zhelinë, fituesi mësohet pas dy javësh

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 22:20

Rivotim në Zhelinë, fituesi mësohet pas dy javësh

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve me 6 vota PËR vendosi që në vendvotimin 2107 në Zhelinë do të ketë rivotim. Nga kontrolli në materialin zgjedhor u konstatua se ka mospërputhje të të dhënave në procesverbal, ndërsa gjithashtu u konstatua se një person ka votuar me letërnjoftim të pavlefshëm.

Rezultati i të dielës në këtë vendvotim ishte 227 me 117 në favor të kandidatit të BDI-së, Fatmir Izairi.

Ndërkohë Lëvizja BESA ka te drejte ankese në gjykatën administrative ndaj vendimit të KSHZ-së./tetova1/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 22:20
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.