RMV, mbi tetë mijë raste aktive me virus

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 09:33

RMV, mbi tetë mijë raste aktive me virus

Numri i rasteve të reja në ditë vazhdon të mbetet treshifror, ndërsa vetëm dje u regjistruarn 454 raste të reja. Momentalisht në Maqedoni ka mbi tetë mijë raste aktive.

Deri tani në Maqedoni janë bërë 1.407.769 testime, ndërsa që nga fillimi i pandemisë me coronavirus janë diagnostifikuar gjithsej 206.077 raste.

Prej tyre 190.806 janë shëruar dhe 7.232 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 8.039.

Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik, më së shumti raste ka në Shkup, Manastir, Kumanovë dhe Shtip.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 09:33
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.