RMV, mbi tetë mijë raste aktive me virus

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 09:33

RMV, mbi tetë mijë raste aktive me virus

Numri i rasteve të reja në ditë vazhdon të mbetet treshifror, ndërsa vetëm dje u regjistruarn 454 raste të reja. Momentalisht në Maqedoni ka mbi tetë mijë raste aktive.

Deri tani në Maqedoni janë bërë 1.407.769 testime, ndërsa që nga fillimi i pandemisë me coronavirus janë diagnostifikuar gjithsej 206.077 raste.

Prej tyre 190.806 janë shëruar dhe 7.232 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 8.039.

Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik, më së shumti raste ka në Shkup, Manastir, Kumanovë dhe Shtip.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 09:33

09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit – 9 Dhjetori, zëvendësja e kryetarit të Qeverisë...