Roboti që përgatit 300 hamburger në ditë, tani skuq edhe patate

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:20

Roboti që përgatit 300 hamburger në ditë, tani skuq edhe patate

Një robot-kuzhinier, i cili është ideuar që të përgatisë 300 hamburger në ditë, tashmë mund të skuqë edhe patate, pas një “upgrade” që i është bërë ditët e fundit.

Flippy, i ndërtuar nga Miso Robotics, në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka për qëllim që të bëjë punën më intensive dhe të rrezikshme në një “fast food”, si qëndrimi pranë vajit të nxehtë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:20
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.