Rodrigo Moreno te Atletico Madrid, Valencia arkëton 55 mln euro

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka August 13, 2019 21:52

Rodrigo Moreno te Atletico Madrid, Valencia arkëton 55 mln euro

Atletico realizon një tjetër goditje të madhe në sulm. 

Los Colchoneros kanë arritur akordin me Valencian për transferimin e sulmuesit të kombëtares spanjolle Rodrigo Moreno në kryeqytetin spanjoll. Rodrigo prej kohësh ka qenë një dëshirë e trajnerit të Atleticos Diego Simeone i cili tashmë kompleton sulmin e skuadrës së tij me një tjetër futbollist shumë cilësor i cili i bashkohet Diego Costës, Alvaro Moratës dhe Joao Felix që mund të luajë edhe si mesfushor i avancuar ose sulmues krahu. Kartoni i 28-vjeçarit duke iu referuar shkrimeve të mediave spanjolle i ka kushtuar Atleticos 55 milionë euro plus 5 milionë euro të tjera në formë bonusesh. Me kalimin e Rodrigos te Los Colchoneros, Atletico tashmë mund t’i hapë dritën jeshile kalimit të Angel Correas te Milani.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka August 13, 2019 21:52