Ronaldo: Ne kurrë nuk dorëzohemi dhe besojmë deri në fund

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:59

Ronaldo: Ne kurrë nuk dorëzohemi dhe besojmë deri në fund

Kristiano Ronaldo ishte heroi i “Djajve të Kuq” pasi që shënoi dy here dhe i dha barazim ekipit të tij ne sfiden ndaj Atalantes ne transferte (2-2). Pas ndeshjes Ronaldo është shprehur i lumtur që ndihmoi ekipin e tij të marrë një pikë.

“Ishte një lojë e vështirë. Është gjithmonë e vështirë këtu, por ne besuam deri në fund. E ndihmova ekipin tim të merrte një pikë dhe jam shumë i lumtur. Ne kurrë nuk dorëzohemi dhe besojmë deri në fund. Është një rezultat i mirë për ne. Ne e dinim se Atalanta do të na vinte në presion, janë ekip i vështirë për të luajtur kundër tyre. Ne ishim pak me fat në fund, por ky është futbolli. Ne duhet të përmirësohemi akoma. Duhet të përshtatemi me njëri-tjetrin, por do të duhet kohë. Kemi kohë për t’u përmirësuar dhe për të qenë më të mirë”, u shpreh Ronaldo.

CR7 ka arritur të realizojë pesë gola nw këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:59

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....