Rriti flokët për 20 vjet radhazi, së fundi gjeti arsyen për t’i prerë

Rriti flokët për 20 vjet radhazi, së fundi gjeti arsyen për t’i prerë

Një burrë që ka rritur flokët e tij për 20 vjet radhazi, më në fund ka vendosur t’i heqë-dhe po mbledh mijëra për bamirësi në këtë proces.

Andrew Cozin, i cili jeton në Vauxhall, në jug të Londrës, filloi t’i rritë flokët kur ishte vetëm 14 vjeç në vitin 2000.

Tani , flokët e tij arrijnë deri në dysheme dhe mund t’i përdorë si shall gjatë muajve të ftohtë.

33 vjeçari nuk mund të kujtojë saktësisht se pse ka filluar t’i rris flokët, por shumë shpejt u bë një mision personal pasi ai e dinte që ai dështonte ta përdorte për të ndihmua njerëzit në nevojë.

“Të jetosh me shumë flokë mund të rezultojë në dhimbje të shpeshta të qafës dhe shpinës, dhe është shumë sfiduese të bësh intervista për punë”, shtoi ai.

Andrew tha se ka rritur flokët për 20 vjet radhazi dhe nuk dëshironte t’i shkurtonte ato derisa të gjente shkakun e përsosur bamirës.

“Nuk do doja të shkurtoja flokët, doja ta bëja atë për ndonjë bamirësi që mund të mbështesja me gjithë zemër”, tha ai.

Së fundi Andrew vendosi që flokët t’i jepen për bamirësi lidhur me të pastrehët .

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 10 Dhjetor, 2019 22:45

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.