Rudiger pranë largimit nga Chelsea, Real Madrid vëzhgon nga afër situatën

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 21:19

Rudiger pranë largimit nga Chelsea, Real Madrid vëzhgon nga afër situatën

Mbrojtësi i Chelseas, Antonio Rudiger është afër që të largohet nga “Stamford Bridge” gjatë verë.

Gjermanit i kanë mbetur edhe disa muaj në kontratë që i skadon në verë dhe mesa duket nuk do rinovojë dhe do largohet nga klubi anglez, aty ku është duke shkëlqyer për momentin, transmeton lajmi.net.

Për t’i hedhur ‘benzinë zjarrit’ ishte vendimi i Chelseas për të rinovuar me talentin Trevor Chabolbah. I riu pritet të zërë vendin e Rudiger, në rast që ky i fundit largohet.

Real Madrid thuhet se është shumë interesuar për Rudiger, njësoi si Bayern Munich dhe Juventus. Mesfushori është ndër futbollistët më të mëdhenj që do bëhen agjent të lirë, njësoi si Paul Pogba dhe Kylian Mbappe.

Ruidger për momentin konsiderohet si një ndër qendërmbrojtësit më të mirë në Evropë, derisa ka zhvilluar 48 paraqitje edhe me Kombëtaren e Gjermanisë./Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 21:19

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...