Ruskoska sot do të parashtrojë ankesë në Këshillin e Prokurorëve

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 19 Gusht, 2022 11:00

Ruskoska sot do të parashtrojë ankesë në Këshillin e Prokurorëve

Prokurorja Vilma Ruskoska sot do ta paraqesë ankesën në Këshillin e Prokurorëve Publikë, pasi ajo është suspenduar nga puna.

Këshilli do të duhet të vendosë për ankesën e Ruskovskës, e cila u largua nga puna nga Prokurori Publik Republikan Lubomir Joveski, në bazë të nenit 81 të Ligjit për Prokurorinë Publike.

“Sot do të paraqes ankesë në Këshill”, theksoi shkurt Ruskosksa për TV21, pas çka njoftoi se do të deklarohet për media.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 19 Gusht, 2022 11:00
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.