Ruskovska: Duhet të përcaktohet paraburgimi i Jasna Mandiq

Ruskovska: Duhet të përcaktohet paraburgimi i Jasna Mandiq

Prokurorja Vilma Ruskovska tha gjykatësi i procedurës paraprake duhet të vendosur për kërkesën e paraburgimit për Zëvendës Presidenten e Lidhjes Ndërkombëtar të Boki 13, Jasna Mandiq, përcjell FLAKA.

Deputetja Frosina Remenski, si dhe të dyshuarit e tjerë në hetimin e zgjeruar të çështjes “Reket”, thanë që vetëm masa paraprake ishin të nevojshme: marrja e pasaportës, ndalimi i largimit nga vendbanimi dhe paraqitja në gjykatë një herë në javë. Ajo njoftoi se të dyshuarit e tjerë do të shkojnë nesër në gjykatë. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 9 Tetor, 2019 22:05

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.