Russell Crowe “rikthen” Gladiatorin

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 23:37

Russell Crowe “rikthen” Gladiatorin

Russell Crowe ka rikujtuar skenat në filmin “Gladiatori”, në rikthimin e tij në Fort Ricasoli të Maltës.

Aktori australian, tashmë 57-vjeçar, tregoi ato që kanë mbetur nga muskujt e tij, që nga koha kur interpretonte personazhin Decimus Meridius, në vitin 2000.

Russell Crowe fitoi çmim Oscar si aktori më i mirë për interpretimin e tij, ndërsa “Gladiatori” fitoi çmim si filmi më i mirë, muzika më e mirë, efektet vizuale më të mira dhe kostumografia më e mirë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 23:37

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...