Sallatë makaronash me presh

Desk
By Desk 5 Prill, 2019 22:59

Sallatë makaronash me presh

Në qoftë se nuk e keni provuar akoma, atëherë është koha e duhur që ta provoni këtë sallatë të jashtëzakonshme.

Përbërësit:

500 gr makarona

450 gr ajkë të thartë/shtalpë

1 presh (purrinj)

400 gr proshutë gjedhi

5 vezë të ziera

majonez

mustardë

kripë.

Udhëzimet:

Makaronat ziejini. Më pas shpëlajini mirë e kullojini.

Preshin grijeni imët, proshutën në kubikë, ndërsa vezët grijini në rende.

Shtoni një lugëz mustardë dhe kripë sipas dëshirës. Të gjitha këto bashkojini me shtalpën dhe majonezën. Sallata juaj është e gatshme.

Shërbejeni të ftohtë.

Desk
By Desk 5 Prill, 2019 22:59