Sallatë me rrika dhe vezë

Sallatë me rrika dhe vezë

Nevojiten:

2 tufa rrika,
– 1 qepë e re,
– disa fletë të gjelbra sallate,
– 4 – 5 vezë të ziera shumë,
– një ajkë,
– kripë,
– piper,
– erëza.

Përgatitja:

Rrikat pritni në rrathë, të bardhët e vezëve në kube, qepen në copëza, ndërkaq sallatën në feta të holla.

Të verdhët e vezës imtësojeni dhe përzieni me ajkën dhe erëzat.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 5 Nëntor, 2019 22:49

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.