Sallatë me speca

Sallatë me speca

Përbërësit:

gjysmë kg speca te kuq
2,5 gota jogurt
4 copa hudhër
kripë

Përmbi:

1 lugë gjalpë
1 lugë vaj vegjetal
1 lugë çaji biber i kuq

Hapat:

Specat i vendosni në një enë për pjekje në furrë.

Pas pjekjës specat i qërroni dhe preni në copa të vogla, jogurtin e përzieni me hudhër, kripë dhe e hedhni përmbi specat.

Përmbi specatve ia derdhni gjalpin e shkrirë, vajin, biberin e kuq dhe e shërbeni.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 11 Shtator, 2018 22:45

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.